- 00:00
- Хитовете днес
- 07:00
- "Шоуто на Блондинките" с Цвети...
- 10:00
- Шоуто на Тео
- 14:00
- "Абсолютно Fresh!" с DIA
- 18:00
- "Power Request по Fresh!" с Рая
- 20:00
- Хитовете днес
- 00:00
- Хитовете днес
- 11:00
- Fresh! Top 30
Търси в сайта...
6 трика в резюмето ви, за да получите желаната работа
Най-вероятно сте чували, че специалистите по подбор на персонал отделят средно шест секунди на резюме на кандидатстващите. Ето няколко трика как да привлечете вниманието им за тези шест секунди и да повишите шансовете си да ви наемат, подбрани експертно от profit.bg:
1. Сложете линкове към професионалните си страници
Най-отгоре на резюмете си сложете хиперактивен линк към професионалната си страница или профила ви в Linkedin. Това ще спести време на интервюиращите да проверят профила ви при желание. Не давайте фейсбук адреса си или този в Twitter. И все пак подсигурете се, че в социалните мрежи няма компрометиращи снимки или изказвания, ако все пак ви проверят.
2. Центрирайте заглавията на разделите с най-голяма значимост
Изследвания сочат, че специалистите по подбор на персонал гледат долната средна част на резюмето, когато я сканират. Затова позиционирайте разделите за "професионалните си постижения“ и "предишен опит“ в средата на резюмето.
3. Шрифтовете са важни
Шрифтовете на вашето резюме са изключително важни и правят впечатление на интервюиращите. Използвайте прости и стандартни шрифтове, които не "вадят очите“ на тези, които ги четят. Специалистите препоръчват шрифтове като Times New Roman, Arial или Helvetica. Който и да изберете, използвайте само него!
4. Отървете се от постиженията си в университета и училище
Освен ако не кандидатствате за репортер в училищния вестник, никой не се интересува от постиженията ви преди години. Включвайте единствено постижения, свързани с работата, за която кандидатствате, за да не разводнявате резюмето си. Същото важи за стажове, спортни постижения, студентски активности и стипендии.
5. Изброявайте достижения, а не работни задължения
В резюмето си е добре да наблегнете на това с какво сте допринесли за развитието на компаниите, в които сте работили, било то дали сте повишили приходите, участвали сте в разработването и налагането на нови продукти или др. Изброяване на задълженията, които сте изпълнявали, е без съществено значение.
6. Не лъжете
Много компании прибягват до щателна проверка на кандидатите, преди да ги наемат. Така че ако сте излъгали, най-вероятно ще ви хванат и няма да получите желаната работа.