- 07:00
- "Шоуто на Блондинките" с Цвети...
- 10:00
- Шоуто на Тео
- 14:00
- "Абсолютно Fresh!" с DIA
- 18:00
- "Power Request по Fresh!" с Рая
- 20:00
- Хитовете днес
- 00:00
- Хитовете днес
- 11:00
- Fresh! Top 30
- 13:00
- Хитовете днес
Търси в сайта...
10 професии във възход заради новите технологии
Без значение дали планирате да се захванете с нещо, което никога не сте правили или сега тепърва търсите най-подходящото за вас място в служебното поприще, винаги е добре да знаете кои са професиите, които набират скорост, пише 10te.bg. Всеизвестен факт е, че дигиталният свят, в който живеем, и скоростното развитие на технологиите, дават преднина и гарантират сигурност и прилични доходи на работните ангажименти, свързани с тази динамична сфера. Business Insider състави списък на професиите, които се разрастват с най-бързи темпове в момента и в някои от които магистърската или докторска степен не са задължително изискване.
Според авторите на класацията са ви нужни само няколко месеца (или години) обучение, за да се овладеете необходимите умения в конкретната област и сте готови за нови професионални върхове. Списъкът е изготвен на базата на данни за пазара на труда в САЩ, но може да се отнесе и към европейските държави. Ето 10 професии във възход заради новите технологии.
1. Мениджър социални медии
Това е човекът, който управлява представянето на марката в сайтовете за споделяне, включително в платформи за снимки като Facebook, Google+, Twitter и Pinterest. Той снабдява клиентите и феновете с полезно допълнително съдържание. Очаква се, че професионалистите с такава дейност в САЩ ще нараснат с 14% тази година и ще получават между 23 и 86 хил. долара годишно.
2. Уеб разработчик
Това са хората, който създават и поддържат съвременните интернет страници, като се грижат за оформлението на сайта, навигацията и неговата функционалност. Очакваният ръст на професията през тази година е 22%.
3. Посредник при решаването на конфликти
Естествено не става въпрос за обикновено квартално сбиване, а за сериозно спорове между организации, частни лица и фирми. Т. нар. медиатори идват на помощ винаги, когато за всички страни е взаимоизгодно да се избегне разправата в съда.
4. PR експерт
У нас най е модерно всеки, които иска да се добере го "известните“ да се занимава с PR. Истината обаче е, че реалните експерти са ограничен брои. В Щатите тези професионалисти получават към момента между 31 и 95 хиляди долара на година.
5. Ивент мениджър
Или, казано по-ясно, специалист планиране и организиране на събрания, конференции, срещи.
6. Консултант енергийни проекти
Наричан е още енергиен одитор. Той помага в защитата на околната среда и се бори със замърсяването, като инспектира сгради и домове.
7. Преводач
В съвременния глобализиращ се свят комуникацията през границите от ден на ден става по-важна от всякога. Ако имате познания по някой не-толкова-често-срещан език, то това със сигурност ще ви гарантира прилични доходи и дългосрочни ангажименти.
8. Личен консултант
От фитнес инструктор до човек, който се занимава с мотивацията и психологическото състояние на друг, който го е наел – личният консултант се превръща в сериозен атрибут към битието на съвременния човек.
9. Технолог медицинско лечение с радиоактивни лъчения
Медицинското използване на йонизиращи лъчения обхваща ядрената медицина, при която радиоизотопи изготвят специфични диагностични изследвания или дори лекуват. Действията на йонизиращите лъчения намират най-широко приложени при лечението основно на злокачествени тумори.
10. Предприемач
Мечтата на всеки безработен. Това са хората, които стоят в основата на всеки бизнес. Идеи, план за реализация и умел риск за трите задължителни неща за всеки бъдещ предприемач.