- 00:00
- Хитовете днес
- 07:00
- "Шоуто на Блондинките" с Цвети...
- 10:00
- Шоуто на Тео
- 14:00
- "Абсолютно Fresh!" с DIA
- 18:00
- "Power Request по Fresh!" с Рая
- 20:00
- Хитовете днес
- 00:00
- Хитовете днес
- 07:00
- "Шоуто на Блондинките" с Цвети...
Търси в сайта...
Ето кой е най-скъпият град в света
Сингапур оглави класацията на най-скъпите градове на планетата през 2014, съставена от изследователската компания Economist Intelligence Unit (EIU) към британското списание Economist. Високата цена на валутата и разходите за подслон и наемане на автомобил са причината градът да оглави списъка, посочва мениджър.бг. Освен това Сингапур е най-скъпият град в света за пазаруване на облекло. Той свали от челната позиция Токио, който беше #1 в класацията от миналата година.
В топ 5 на най-скъпите градове за живот след него се нареждат Париж, Осло, Цюрих и Сидни. Токио отива на шестата позиция, но все още е градът с най-скъпа храна в света. Изследването е направено с цел да бъде от полза на хората, които се местят в друга страна или град, за да живеят и да правят бизнес. То използва Ню Йорк като база за сравнение и разглежда над 400 цени на отделни продукти и услуги.
Топ 10 на най-скъпите градове тази година е доминиран от Азия и Австралия. В него влизат и няколко европейски града.
Сред най-евтините градове за живот са индийските мегаполиси Мумбай и Делхи. Цените в Мумбай остават ниски, но в града продължава да се поддържа огромна разлика между бедни и богати. Ниските заплати на много от работниците водят до слабо потребление от тяхна страна, при това само на най-евтини стоки. Държавни субсидии помагат тези потребители да останат на същото ниво на ниски доходи и малка консумация.
Извън Азия, Дамаск в Сирия е имал най-голямо поевтиняване на цените през 2013, ставайки четвъртият най-евтин град в света. Причината не е трудна за отгатване – продължителният конфликт между опозицията и режима на сирийския президент Башар ал Асад.
През 2013 Луанда в Ангола е бил най-скъп за живот за чужденците, защото в него е изключително трудно да се открие адекватен подслон, а вносните хранителни и други стоки са много скъпи.