Мъжът се е появил в музикален клип на изпълнителя, но твърди, че не е получил заплащане за участието си.
Става дума за клипа към песента "Tommy Lee" от 2020 г., записан съвместно с Тайла Яуех, който е предмет на иска, заведен от Лари Дюел срещу Малоун.
Според съдебните документи, получени от The Daily Mail, Дюел твърди, че не е получил компенсация за участието си във видеото.
Той предявява иск за: основни щети в размер не по-малък от 2,5 милиона долара; наказателни щети в размер не по-малък от 7,5 милиона долара; съдебни разходи в размер не по-малък от 25 000 долара, както и други компенсации.
Дюел е поискал делото да бъде разгледано от съдебни заседатели.
В иска се отбелязва, че по онова време той е бил учител в гимназия и едновременно с това е работил като шофьор на лимузина. Мъжът твърди, че е бил нает да закара Малоун и Тайла до ранчото на рапъра за снимките, а след това двамата музиканти го помолили да се появи във видеото. Той се появява многократно в клипа, стоейки до лимузината, докато Яуех пее и танцува.
"Без присъствието на господин Дюел в "Tommy Lee", темата за богатство, власт, слава, привилегии и успех щеше да бъде визуално слабо изразена, поддържана единствено от двама неугледни музиканти, които пушат джойнтове и карат АТВ-та в прашно поле", се посочва в документите.