Рапърът ще бъде освободен месец и половина по-рано.
Page Six съобщи, че датата е преместена от 4 юни 2028 г. на 25 април 2028 г., според Федералното бюро по затворите.
Това се случва, след като през месец ноември Шон "Диди" Комбс е бил приет в програма за рехабилитация при злоупотреба с наркотици, което може да е спомогнало за съкращаване на присъдата му.
Бившият музикален идол, който излежава наказанието си във Федералния поправителен институт "Форт Дикс" в Ню Джърси, първоначално беше с удължена присъда от 8 май 2028 г. на 2 юни 2028 г., след като се твърдеше, че е нарушил множество правила в затвора.
Последната дата за освобождаването му идва след като през декември Комбс подаде жалба срещу четиригодишната си присъда. Неговите адвокати поискаха незабавното му освобождаване, отмяна на присъдата или намаляване на наказанието, според документите, внесени в апелативния съд.
Прокурорите отговориха през февруари 2026 година, като се противопоставиха на искането за обжалване.
Комбс е в затвора от ареста му през септември 2024 г. Той беше обвинен в участие в престъпна конспирация, трафик на хора с цел сексуална експлоатация чрез сила, измама или принуда, както и транспортиране с цел упражняване на проституция.
След двумесечен процес, Пъф Деди беше признат за виновен по две обвинения за транспортиране с цел упражняване на проституция и беше оправдан по останалите обвинения.




