В момента Хитовете днес
Слушай онлайн:

Лондон узакони гей браковете

06.02.2013 08:06
Свежо

Британският парламент одобри на първо четене законопроекта за легализиране на хомосексуалните бракове. Текстът бе подкрепен с цели 400 гласа срещу 175 "против".

В продължение на шест часа депутатите от управляващата консервативна партия водиха бурни дебати по темата. Много от тях се обявиха категорично против, мотивирайки се, че бракът между хора от един и същи пол е неморален, не е приоритет на обществото и ненужно го разделя. Министър-председателят консерватор обаче е един от най-силните поддръжници на идеята.

Това е първото от няколко предвидени вота на законопроекта. Огромното мнозинство, с което той бе одобрен обаче говори, че от догодина женитбата между двама души от един пол ще стане факт.

Тагове: funny uk gay