50 Cent напуска звукозаписната си компания

Рапарът 50 Cent, който взриви сцената през 2003 с платинения си дебют Get Rich Or Die, твърди, че следващите му албуми не са постигнали такъв успех и гласно изрази недоволството от досегашния си лейбъл Shady Records, като съобщи, че в бъдеще става независим изпълнител, съобщи бгнес.
 
"Имах изключителен успех до този момент и искам да благодаря специално на Eminem и Dr. Dre, че ми дадоха тази невероятна възможност", каза чернокожият рапър в изявление, обявявайки решението си. "Научих толкова много от тях през годините, но и съм развълнуван да започна този нов етап от музикалната си кариера", добави изпълнителят.
 
В отговор на милите думи Eminem написа отворено писмо до 50 Cent. "Както аз, така и Shady Records сме благодарни, че имахме възможност да бъдем част от кариерата на 50 Cent. Сигурен съм, че той ще пожъне успех в това ново начинание, а ние едва ли ще бъдем същите без него", коментира рапърът.
 
Независим, 50 Cent ще може да запази по-добър контрол над музиката, финансите и бизнес интересите си. Към днешна дата 38-годишната звезда е сред най-богатите хип-хоп изпълнители в света.

Свързани новини

50 Cent идва у нас през октомври

03.10.2022

50 Cent потроши DJ оборудване

13.12.2017

50 Cent: "Не разговарям със сина си"

30.05.2014

50 Cent обезнаследи сина си

10.07.2013

50 Cent не хвали оръжията и насилието

28.03.2013


flash